Maks Ferstapen / EPA-EFE-FOTO: EPA/ALEX PLAVEVSKI
D.M.D.M.

Ferstapen osvojio pol poziciju

Holanđanin startuje prvi u trci za Veliku nagradu Kine

Nakon što je slavio u sprint trci za Veliku nagradu Kine, Maks Ferstapen je nekoliko sati kasnije dominirao u kvalifikacijama.

Trostruki svjetski šampiona osvojio je 100. pol poziciju za Red Bul u Formuli 1 u vremenu 1:33.660 minuta.

Holandski vozač je osvojio kvalifikacije po peti u pet trka ove sezone, zapravo ima niz od šest zaredom, uključujući prošlogodišnje finale u Abu Dabiju.

Ovo je 37. put da Maks startuje kao prvi, a prvi put u Kini, gdje još nije slavio.

Njegov timski kolega, Meksikanac Serhio Peres je bio drugi.

Fernando Alonso iz Aston Martina i Lando Noris iz MekLarena će startovati iz drugom reda.

Slijede Oskar Pjastri (MekLaren) i dvojac Ferarija Šarl Lekler i Karlos Sains.

Osmi je bio Džordž Rasel u Mercedesu, dok su prvu desetoricu kompletirali Niko Hulkenberg (Has) i vozač Zaubera Valteri Botas.

Sedmerostruki svjetski prvak Luis Hamilton (Mercedes), ispao je u prvoj fazi kvalifikacija i startovaće sa 18. pozicije.

Trka za Veliku nagradu Kine, vozi se u nedjelju od 9 sati po našem vremenu.

28. april 2024 22:54