25/06/2024 u 22:23 h
D.K.D.K.

Juniorke Crne Gore za plasman od 9. do 12. mjesta na SP

Izabranice Igora Markovića savladale Sjevernu Makedoniju u drugom meču glavne runde

Ženska јuniorska rukometna reprezentaciјa Crna Gore će igrati za plasman od 9. do 12. mjesta na Svjetskom prvenstvu za igračice do 20 godina u Sjevernoj Makedoniji.

Nakon što su porazom od Islanda izgubile šanse za plasman u četvrtfinale, izabranice trenera Igora Markovića su pokazale karakter i nakon preokreta savladale domaćina Sjevernu Makedoniju (26:23) u drugom meču glavne runde.

Domaćin je sjajno krenuo i poveo 5:0, a nakon prvih 30 minuta vodio je 12:10.

U nastavku sjajno izdanje Jelene Vukčević i saigračica – preokret već u 36. minutu (14:13) nakon trećeg vezanog gola kapitenke u nastavku, od tog trenutka potpuna kontrola utakmice, pet puta prednost je bila i četiri gola i zaslužena pobjeda, treća u pet odigranih mečeva u Skoplju.

Vukčević ponovo sjajna sa 13 golova, dok je Anđela Milošević postigla pet.

Marija Marsenić je meč završila sa 12 odbrana.

25. jun 2024 22:23