Vuk Lalošević postigao četiri pogotka  / -FOTO: STEFAN IVANOVIć/MATCHLENS
07/08/2024 u 19:23 h
Dan portalDan portal

Kadeti Crne Gore na startu poraženi od Italije

Sada je teško očekivati da "crveni" mogu do trećeg mjesta u grupi, jer su Island i Farska Ostrva na papiru, teži rivali

Nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Podgorici, muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore počela je porazom.

Italija je u "Bemaks areni" bila bolja (32:30) od generacije koju predvodi trener Filip Popović, pa je sada teško očekivati da "crveni" mogu do trećeg mjesta u grupi, jer su Island i Farska Ostrva na papiru, teži rivali.

Zaslužena pobjeda "azura" koji su vodili u najvećem dijelu meča. Crna Gora je najbolji period igre imala u finišu prvog poluvremena kada je imala i rekordna dva gola prednosti (14:12) u 26. minutu.

Italija je međutim, preokrenula do kraja prvog poluvremena (16:15), a pobjednik se mogao naslutiti u 44. kada je minus iznosio šest golova (24:18).

Petar Radoičić bio je najefikasniji sa sedam golova, Filip Božović je postigao pet, a Vuk Lalošević i Dražen Peruničić po četiri.

Reprezentacija Crne Gore sjutra (17 sati) će u "Bemaks areni" igrati protiv Farskih Ostrva.

13. septembar 2024 12:48