Драшковић најефикаснији у редовима Приморца / - фото: ВПСЦГ/Александар Калуђеровић
26/09/2021 u 18:15 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Которани осцилирали и претрпјели пораз

Савона – Приморац 11:9 (4:2, 2:2, 2:3, 3:2)

Базен: „Карло Занели” у Савони. Играно без присуства публике. Судије: Пунтниковић (Србија) и Хентшел (Њемачка). Играч више: Савона 12 (3), Приморац 11 (4). Петерци: Савона 2 (1), Приморац 1 (1).

САВОНА: Масаро, Роки, Патчалијев, Вушковић, Молина 1, Рицо 3 (1), Калдиери, Бруни 2, Кампопјано 1, Фондели 2, Јоки-Грата 2, Мариконе, Да Ролд.

ПРИМОРАЦ: Исљамовић, Драшковић 4 (1), Пауновић, Гопчевић 1, Мачић 1, Вукасовић, Шекарић, Вукшић, Станојевић 1, Баштрица, Матковић 2, Јановић.

Ватерполисти Приморца претрпјели су пораз од Савоне у послењем колу групе А квалификација за Лигу шампиона.

Поново су Которани играли са пуно осцилација.

Добро су изабраници Ранка Перовића отворили меч, два пута водили, али су домаћини турнира серијом 4:0 стекли опипљиву предност на средини друге четвртине (6:2).

Марко Гопчевић и другови се нису предавали, везали су три гола, пришли на 5:6, а затим преко Ђорђија Станојевића и Душана Матковића изједначили (7:7).

За коначан расплет меча су кључна била два детаља.

Први је погодак Матеа Јоки-Грате у последњој секунди треће дионице за 8:7 и два везана гола италијанског репрезентативца Андрее Фонделија, којима се Савона одлијепила на 10:8, три и по минута прије краја.

Которани су у Италији убиљежили двије побједе, реми и два пораза и жреб за други круг квалификација дочекују са четвртог мјеста у групи А.

Савона је захваљујући побједи над црногорским представником освојила прво мјесто, са 11 бодова, само једним више од Монпељеа, односно два од Терасе.

30. septembar 2024 00:26