Drugo polufinale Svjetskog prvenstva za rukometaše u Berumu, predgrađu Osla donijelo je još jednu demonstraciju sile Danske, koja je deklasirala Portugal (40:27) i u nedjelju će se protiv Hrvatske boriti za četvrtu uzastopnu titulu, i za još jedno pisanje istorije.
Portugalci su u dosadašnjem dijelu šampionata igrali odličan rukomet, dobili Španiju, remizirali sa Švedskom, u četvrtfinalu srušili i Njemačku, ali protiv Danaca nisu imali nikakvih šansi.
U prvom poluvremenu su donekle izabranici Paula Pereire uspjeli da pariraju i imali četiri gola minusa (20:16), ali u nastavku Danci su dominirali i slavili još jednu pobjedu sa dvocifrenom razlikom.
Do osmog trijumfa Dansku koja je i dalje maksimalna predvodili su Matijas Gidsel sa devet golova i Rasmus Lauge koji je dodao osam. U selekciji Portugala najbolji je bio Antonio Areia sa pet golova.
Finalni meč na programu je u nedjelju od 18 sati, a Danska će biti favorit i protiv Hrvatske, koja je u prvom polufinalu bila bolja od Francuske (31:28).
