29/11/2023 u 22:13 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Odbojkaši Budve eliminisani u Holandiji

Apeldorn u zlatnom setu zaustavio Budvu u CEV kupu

Odbojkaši Budve poraženi su od Dinamo Apeldorna rezultatom 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) u regularnom dijelu utakmice i 19:17 u "zlatnom setu" u revanš utakmici šesnaestine finala CEV Čelendž kupa.

Izabranici Miljana Boškovića nisu uspjeli da nastave evropski put, iako su pružili dobar otpor na gostovanju šampionu Holandije. Domaćin je u regularnom dijelu igre stekao osjetnu prednost nad ekipom Budve i slavio u sva tri seta. Još jednu šansu imali su odbojkaši Budve koja im je, nažalost, izmakla u "zlatnom setu" u kojem je naš šampion imao loptu za osminu finala 13:14, ali je na kraju slavio domaćin 19:17.

U prvom susretu slavila je Budva na domaćem terenu maksimalnim rezultatom.

Crnogorski prvak tako je završio evropsku sezonu, koju je započeo u kvalifikacijama za Ligu šampiona, prošao prvi krug osvojivši turnir u Burgasu, potom se nakon turnira druge runde u Beogradu preselio u CEV Kup.

07. maj 2024 14:35