Dan portalDan portal

Odbojkaši Slovenije uzeli bronzu

U borbi za 3. mjesto na EP savladala Francusku nakon pet setova

Odbojkaši Sloveniju, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

U meču za treće mesto nakon pet odigranih setova savladali su Francusku - 3:2 (25:22, 25:16, 21:25, 18:25, 15:11).

Slovenija je povela 1:0 nakon zanimljive borbe u prvom setu ali tako što je praktično svo vrijeme imala prednost.

U drugom setu su Slovenci bili još ubedljiviji i činilo se da neće imati nikakvih problema da meč privedu kraju u tri seta.

Francuzi nisu mislili tako. Bolje su otvorili treći set, ali su Slovenci uspjeli da uhvate priključak u jednom momentu.

Nedovoljno da se napravi preokret i Francuzi smanjuju na 2:1, a zatim i do izjednačenja u veoma sličnom četvrtom periodu meča koji su dobili još ubjedljivije od trećeg.

Međutim, Slovenci su sjajno ušli u odlučujući set.

Nisu ni jednog momenta prepuštali prednost rivalu i uspjeli su da dođu do pobjede i medalje.

Rok Možič bio je najbolji poenter u pobjedi Slovenije. Osvojio je 26 poena.

Pratili su ga Tine Urnaut sa 19 i Klemen Čebulj sa 15 osvojenih poena.

U reprezentaciji Francuske, najbolji je bio Ervin Ngapet sa 18 osvojenih poena, a dva manje dodao je Kevin Tili.

04. oktobar 2024 11:11