Prvi poraz Srbije / -FOTO: CEV
01/09/2023 u 23:06 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Odbojkaši Srbije izgubili od Italije

Bio je to prvi poraz "orlova" na Eurovoleju nakon dvije pobjede, dok je Italija ostvarila i treći trijumf

Nakon pobjeda protiv Švajcarske (3:0) i Belgije (3:1), odbojkaši Srbije su doživjeli prvi poraz na Eurovoleju. U trećem kolu izabranici selektora Igora Kolakovića su izgubili od domaćina - Italije sa 3:0 (25:15, 25:19, 25:21).

Srbija se držala u prvom setu koliko je mogla, vodila je sa 8:7, ali je Italija nošena podrškom domaće publike brzo preokrenula (15:11). Kako je set odmicao kraju, Azuri su bili sve ubjedljiviji, za konačnih 25:15.

Sam start drugog perioda nije bio dobar po "orlove", povela je Italija sa 3:0, nedugo potom imala je i sedam poena viška (13:6). Do kraja seta, Srbija je jedino uspjela da priđe na tri poena zaostatka (17:14), ali su potom izabranici Fefea De Đorđija bili odlični – 25:19.

Ispostavilo se da je Srbija najveći otpor raspoloženim Italijanima pružila u trećem setu, kad je vodila do sredine ovog perioda (13:12). Azuri su preokrenuli, u finišu stekli tri poena viška (22:19), a zatim bez većih problema priveli meč kraju – 25:21.

02. jul 2024 22:46