Detalj sa meča / Foto: Stefan Ivanović
06/04/2024 u 22:06 h
Dan portalDan portal

Poraz juniora od Norveške maksimalnim rezultatom

Muška juniorska reprezentacija Crne Gore drugog dana turnira u Podgorici poražena je od Norveške rezultatom 3:0 (26:24, 25:22, 25:20).

Naša selekcija je dobro otvorila utakmicu, Nikola Đurović i saigrači imali su prednost 10:5 i konstantno vođstvo u prvom setu, međutim iskusniji Norvežani su uspjeli da preokrenu set i stignu do prednosti (26:24).

U drugom setu sličan scenario, odboјkaši Crne Gore su imali prednost (13:11), sastav Darka Prebiračevića јe pružio dobru igru i ovom dijelu igre, sve do kraja seta, kada su Norvežani uspjeli da se odvoje u završnici i završe i ovaj set u svoju korist rezultatom 25:22.

Treći set je od starta kontrolisala gostujuća ekipa, naša selekcija uspjela je da priđe na minus јedan (15:16).

Međutim, Norvežani su na kraju slavili maksimalnim rezultatom (25:20).

Vasilije Milenković i Luka Lojić osvojili su po 10 poena, sedam je imao kapiten Nikola Đurović.

Kod Norveške najefikasniji je bio Mikal Kalstad, koјi јe pored svog imena upisao 13 poena.

U prvom duelu drugog dana, selekcija Izraela savladala je Italiju nakon pravog maratona rezultatom 3:2 (25:17, 222:25, 25:20, 24:26, 15:13).

Naši juniori u nedjelju, posljednjeg dana turnira igraju protiv selekcije Italije, a meč se igra od 18 sati i 30 minuta.

04. maj 2024 01:54