Drugo kolo SBbet lige nastavljeno je danas sa tri susreta, a pobjede su ostvarile gostujuće ekipe - Lovćen, Budućnost i Budvanska rivijera Budva, timovi koji su i pretendenti za titulu.
Aktuеlni šampion, Lovćen je slavio u Mojkovcu protiv Brskova sa 34:20. Aleksa Perišić sa osam golova predvodio je Lovćen, dok su po pet dodali Nikola Andrić i Matija Kapičić. Kod Mojkovčana najefikasniji je bio Vasilije Radović sa osam pogodaka.
Ubjedljiv trijumf ostvarila je i Budućnost protiv Jedinstva u Bijelom Polju (37:25).
Emir Đurović sa sedam i Božo Anđelić sa pet pogodaka bili su najefikasniji u redovima plavo-bijelih, dok je u domaćem timu šest postigao Bojan Varagić.
Drugu pobjedu upisala je i Budvanska rivijera Budva, koja je nadvisila Sutjesku u Nikšiću (29:26). Aleksandar Glendža i Aleksandar Mrvaljević sa osam, odnosno sedam pogodaka predvodili su Budvane do trijumfa. U redovima Nikšićana istakao se Dražen Mandić sa 10 golova.
Premijerni duel odigran u subotu pripao je Zabjelu, koje je nadigralo Partizan (28:24), a tačku na drugu rundu u srijedu će u "Topolici" staviti Mornar 7 i Rudar (18.00).
