15/10/2023 u 11:38 h
Dan portalDan portal

Srebro za Andreu Berišaj u Zagrebu

U meču za zlatnu medalju poražena je od Hrvatice Matee Magdić 2:1

Članica Tekvondo kluba Besa, Andrea Berišaj, osvojila je srebrnu medalju na Kroacija openu u Zagrebu.

Berišaj je do finala u juniorskoj konkurenciji, u kategoriji do 63 kilograma, došla pobjedama protiv Austrijanke Sare Abdel Fatah 2:0, Poljakinje Ane Pavlovske 2:0 i Njemice Viktorije Rucinski 2:1.

U meču za zlatnu medalju poražena je od Hrvatice Matee Magdić 2:1.

“Domaća takmičarka slavila je u neizvjesnom meču, u kojem su se rivalke smjenjivale u vođstvu. Slavila je Magdić tijesnim rezultatom”, rekao je trener Nikola Gegaj agenciji MINA.

Drugi predstavnik kluba iz Tuzi, junior Benan Jusufđokaj, zaustavljen je u drugom kolu kategorije do 59 kilograma, nakon pobjede protiv takmičara iz Srbije 2:0.

Poražen je od Mađara Đerđa Gubulea 2:1, nakon ubjedljivo dobijene prve runde.

Drugog takmičarskog dana na borilište će seniori.

U kategoriji do 73 kilograma, nastupiće Anđela Berišaj u kategoriji do 73 kilograma, a prva rivalka biće joj treći nosilac turnira, Francuskinja Estel Vonder Zvalm.

Turnir u zagrebačkoj dvorani Sutinska vrela okupio je 763 takmičara iz 42 države.

27. april 2024 00:25