Andrea sa svojim trenerom / -FOTO: SSSCG
22/07/2024 u 22:42 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Srebro za Andreu Komatinu na Evropskim univerzitetskim igrama

Izabranica selektora Balše Radunovića osvojila je srebrnu medalju u Miškolcu na takmičenju u tekvondou, u kategoriji do 62 kg

Stigla je i četvrta medalja za Crnu Goru na Evropskim univerzitetskim igrama u Miškolcu. Nakon kikboksera Matije Drobnjaka i karatista Nikole Malovića i Vladimira Mijača, medalju je osvojila i Andrea Komatina.

Izabranica selektora Balše Radunovića osvojila je srebrnu medalju na takmičenju u tekvondou, u kategoriji do 62 kg.

Na putu do finala ona je savladala Španjolku Martinez Feijo Eriku rezultatom 2:0 po rundama, u drugom Britanku Miu Pašanski identičnim rezultatom 2:0 po rundama, dok je u polufinalu Andrea slavila protiv prvog nosioca turnira, Julie Špak iz Poljske rezultatom 2:1.

U finalu su presudile nijanse a crnogorska takmičararka je izgubila od predstavnice Turske Gogebakan Huru Gokče 2:1 po rundama.

Sjutra je na programu posljednji takmičarski dan na Evropskim univerzitetskim igrama za crnogorske predstavnike a nastupiće Vasilije Peruničić u kategoriji do 80kg

08. septembar 2024 01:35