Rukometaši Sutjeske i Rudara ostvarili su pobjede u večerašnjim mečevima četvrtog kola SBbet lige.
Sutjeska je u Nikšiću priredila iznenađenje i ubjedljivo savladala prošlogodišnjeg vicešampiona, podgoričku Budućnost (29:22), iako je u 22. minutu imala deficit od pet golova (7:12). U nastavku su Nikšićani dominirali, a najzaslužniji za prvi trijumf u sezoni bili su Jakov Ćorović sa devet i Filip Vujović sa osam pogodaka, te golman Bojan Bojanić sa 13 odbrana. Kod gostiju najefikasniji sa sedam pogodaka bio je Andrija Radovanović.
U derbiju sjevera, Rudar je u bjelopoljskom "Nikoljcu" opravdao ulogu favorita protiv Jedinstva, slavio sa 35:29 i vratio se na trijumfalni put nakon teškog poraza od Mornara 7 u Baru.
U prvom duelu, odigranom u subotu Zabjelo i Berane su remizirali u Univerzitetskoj dvorani u Podgorici (25:25). Brskovo i Partizan odmjeriće snage sjutra u Mojkovcu (18.00), dok će Budvanska rivijera i Lovćen svoj meč odigrati naknadno, zbog obaveza oba kluba na evropskoj sceni.
