Đanmarko Tamberi / EPA-EFE-FOTO: EPA/ADAM WARZAWA
Dan portalDan portal
i na WhatsUp kanalu

Tamberiju zlato u skoku uvis uz novi rekord evropskih šampionata

Italijan preskočio dva metra i 37 centimetara

Italijanski atletičar Đanmarko Tamberi osvojio je zlatnu medalju u skoku uvis na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Olimpijski šampion je do zlata stigao rezultatom od dva metra i 37 centimetara, što je novi rekord evropskih šampionata.

Srebrnu i bronzanu medalju osvojili su Ukrajinci - Vladislav Lavski (2,29) i Oleg Doroščuk (2,26).

Španski atletičar Žordan Alehandro Dijas Fortun osvojio je zlatnu medalju u troskoku s rezultatom od 18 metara i 18 centimetara, što je novi rekord šampionata.

On je tako postavio treći najbolji rezultat u istoriji, iza Britanca Džonatana Edvardsa i Amerikanca Kristijana Tejlora.

Srebro je pripalo Portugalcu Pedro Pičardo (18,04), dok je bronzu osvojio Francuz Toma Gogua (17,38).

U posljednjem finalu petog dana Evropskog prvenstva, švajcarska atletičarka Muđinka Kambuđi osvojila je najsjajnije odličje u trci na 200 metara.

Ona je kroz cilj prošla za 22,49 sekundi.

Britanka Daril Nejta je osvojila srebrnu medalju (22,50), dok se na poslednji stepenik pobjedničkog postolja popela Francuskinja Elen Parizo (22,63).

16. oktobar 2024 15:05