Najbolje juniorke / -FOTO: ASCG
01/07/2024 u 13:48 h
Todor BrajkovićTodor Brajković
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Titule za juniorke Sanje i juniore Mornara

Barani pobjednici 30. Ekipnog prvenstva Crne Gore u juniorskoj konkurenciji, na kojem su u Pljevljima nastupili takmičari iz sedam crnogorskih klubova

Atletičari Mornara i atletičarke AK Sanja pobjednici su 30. Ekipnog prvenstva Crne Gore u juniorskoj konkurenciji, na kojem su u Pljevljima nastupili takmičari iz sedam crnogorskih klubova.

Juniori Mornara su trijumfovali sa 5.977 bodova, ispred domaćina šampionata, atletičara Rudara sa 3.270 i trećeplasiranog Nikšića sa 2.897 bodova.

image

Najbolji juniori

-FOTO: ASCG

Kod juniorki atletičarke Sanje su osvojile prvo mjesto sa 6.015 boda, druge su bile juniorke Oriona sa 5654 a treće Rudara sa 3339 bodova.

image

Juniorke AK Sanja

-FOTO: ASCG

Najboljim ekipama u muškoj i ženskoj konkurenciji pripale su diplome i pehar ASCG.

image

Juniori AK Mornar

-FOTO: ASCG

Na takmičenju su postignuta tri rezultata koja su bolja od rekorda Crne Gore - dva je ostvarila članica AK Sanja Anđela Đuranović, i to u skoku u dalj za mlađe juniorke i juniorke sa rezultatom 5,79m i Elzin Guberinić iz Oriona u bacanju koplja za pionire sa 52,20m.

Najuspješniji po disciplinama - JUNIORI - 100m: 1. Uroš Leković (Mornar) 11,71, 2. Ilija Ćuzović (Rudar) 11,90, 3. Nemanja Madžgalj (Orion) 12,77; 400m: 1. Mihailo Roćenović (Mornar) 51,71, 2. Nemanja Džaković (Rudar) 52,50, 3. Matija Bulajić (Nikšić) 1:00,14; 1500m: 1. Boban Madžgalj (Orion) 4:37,0, 2. Ivan Popović (Nikšić) 439,17, 3. Andrej Đukanović (Mornar) 5:04,32; 110m prepone: 1. Matija Vojvodić (Mornar) 14,52; štafeta 4x100m: 1. Mornar 44,80, 2. Rudar 45,58, 3. Nikšić 55,60; Skok u vis: 1. Danil Kuvšinov (Mornar) 150, 2. Matija Bulajić (Nikšić) 150; Skok u dalj: 1. Matija Vojvodić (Mornar) 6,63, 2. Ilija Ćuzović (Rudar) 5,37, 3. Nemanja Madžgalj (Orion) 5,12; Bacanje kugle: 1. Vuk Ražnatović (Mornar) 12,72, 2. Rade Šutović (Nikšić) 10,64; Bacanje koplja: 1. Nikola Ćuzović (Rudar) 46,46, 2. Nikola Rabrenović (Mornar) 38,67, 3. Rade Šutović (Nikšić) 26,13; JUNIORKE - 100m: 1. Maša Bubanja (Rudar) 13,02, 2. Dalila Šukurica (Sanja) 13,06, 3. Amra Hubanić (Jedinstvo) 13,20; 400m: 1. Anabela Mujovi (Sanja) 58,76, 2. Elzana Guberinić (Orion) 1:02,50, 3. Sara Vučetić (Nikšić) 1:03,56; 1500m: 1. Nikolina Marović (Orion) 5:29,22, 2. Nikolina Čubranović (Sanja) 5:43,91, 3. Anita Zoronjić (Jedinstvo) 5:45,04; 100m prepone: 1. Maša Bubanja (Rudar) 15,27, 2. Anđela Stanišić (Sanja) 18,20, 3. Antonela Gazivoda (Orion) 21,40; štafeta 4x100m: 1. Rudar 50,89, 2. Sanja 51,07, 3. Orion 55,09; Skok u vis: 1. Elzana Guberinić (Orion) 152, 2. Anja Novaković (Sanja) 148; Skok u dalj: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 5,79, 2. Lara Bubanja (Rudar) 5,14, 3. Nevena Dobrašinović (Rudar) 4,94; Bacanje kugle: 1. Antonela Gazivoda (Orion) 10,75, 2. Anđela Đuranović (Sanja) 6,95, 3. Vanja Guzina (Nikšić) 5,57; Bacanje koplja: 1. Nora Selčanin (Orion) 35,11, 2. Anja Novaković (Sanja) 20,30.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
11. jul 2024 16:13