Do finala preko zlatnog seta / -FOTO: CEV
14/04/2023 u 12:06 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Tursko finale CEV Lige šampiona za odbojkašice: Ezačibaši- Vakifbank u Torinu 20. maja

Turska odbojka će prvi put u istoriji imati dva predstavnika u meču za pehar

Odbojkašice Vakifbanka i Ezačibašija plasirale su se u finale najjačeg klupskog takmičenja Evrope, a turska odbojka će prvi put u istoriji imati dva predstavnika u meču za pehar.

Fenomenalnim preokretom i pobjedom u zlatnom setu odbojkašice Vakifbanka eliminisale su Fenerbahče u polufinalu CEV Lige šampiona i još meč ih dijeli od odbrane trofeja.

Nakon poraza u prvoj utakmici od ekipe Zorana Terzića, 3:0 kod kuće, Vakifbank je odgovorio fenomenalno, dobio revanš u tri seta i izborio zlatni set. I u njemu je sastav Đovanija Gvidetija bio bolji, slavio 15:12 i plasirao se u treće finale zaredom.

Rival u finalu će mu biti Ezačibaši, koji je takođe nakon preokreta stigao do trećeg finala u istoriji, prvog nakon osam godina.

Tijana Bošković i saigračice dobile su Novaru 3:0 u Turskoj i poništile poraz iz prvog meča 3:2.

Finale CEV Lige šampiona za odbojkašice u Torinu zakazano je za 20. maj.

08. maj 2024 01:50