14/05/2023 u 18:01 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Uspjeh tekvondoiskinje Bese u Sarajevu

Anđela Berišaj osvojila zlatnu medalju na Multievropskim igrama

Crnogorska tekvondo reprezentativka, Anđela Berišaj, osvojila je zlatnu medalju na Multievropskim igrama u Sarajevu. To je njeno prvo zlatno odličje u seniorskoj konkurenciji. Berišaj, koja je zvanično još juniorka, u finalnom meču kategorije do 73 kg pobijedila je naturalizovanu Njemicu Dariju Husović.

-Ova medalja nam je dobra uvertira pred odlazak na Svjetsko seniorsko prvenstvo u Bakuu, od 29. maja do 6. juna, kazao je trener Nikola Gegaj.

Bronzanu medalju dan raniјe osvojila јe juniorka Andrea Berišaj (do 59), dok je junior Benan Jusufđokaj (do 55) zaustavljen u drugom kolu od osvajača zlatnog odličja, Todora Vasilića iz Srbije.

- Anđela je velika nada crnogorskog sporta. Krajem mjeseca je očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu u Azerbejdžanu, gdje će, nadamo se izboriti olimpijsku vizu. Ona je trenutno vodeća juniorka svijeta u svojoj kategoriji, rekao je predsjednik Tekvondo saveza Crne Gore Predrag Drecun.

17. maj 2024 00:25