Uspješan nastup u Albaniji / -FOTO: FACEBOOK
07/07/2025 u 11:36 h
Todor BrajkovićTodor Brajković
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Uspješan nastup crnogorskih automobilista u Albaniji

Jovan Perunović je pobijedio u Grupi 2, Goran Dojčinović je bio najbrži u Grupi 4, Ivan Subotić je u konkurenciji formula zauzeo drugo mjesto, dok je Milan Jakšić ponovio prošlogodišnju pobjedu u Grupi 5, postavivši novi rekord klase sa vremenom 2:29.04, što je za skoro dvije sekunde bilo brže od prošlogodišnjeg

Crnogorski automobilisti su imali uspješan nastup na Međunarodnoj brdskoj auto trci u Albaniji "Kruja Hillclimb 2025", koja se boduje za šampionat Centralno-evropske zone (CEZ).

Nastupila su četvorica "majstora volana" iz Crne Gore: Milan Jakšić (AMSK Kotor), Jovan Perunović (AMSK Podi), Ivan Subotić (AMSK Herceg Novi) i Goran Dojčinović (AMSK Crmnica) i sva četvorica su završila na pobjedničkom postolju.

Jovan Perunović je pobijedio u Grupi 2, Goran Dojčinović je bio najbrži u Grupi 4, Ivan Subotić je u konkurenciji formula zauzeo drugo mjesto, dok je Milan Jakšić ponovio prošlogodišnju pobjedu u Grupi 5, postavivši novi rekord klase sa vremenom 2:29.04, što je za skoro dvije sekunde bilo brže od prošlogodišnjeg.

-Honda me je dobro slušala. Zadovoljan sam svojom vožnjom i drugom pobjedom za CEZ, nakon trijumfa na MBAT "Tara 2025". Imao sam peh u drugoj vožnji kad sam sustigao prethodnog takmičara i da nisam morao da tu usporim, postigao bih još bolje vrijeme, rekao je Jakšić.

image

Jakšić popravio rekord staze

-FOTO: FACEBOOK

Naredni izazov crnogorske automobiliste očekuje već za vikend (11-13. jul), kada će se na stazi Njeguši-Bukovica voziti treća trka brdskog šampionata Crne Gore u organizaciji Auto i karting saveza Crne Gore.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
04. decembar 2025 08:19