Crnogorski vaterpolisti / - FOTO: ANNA FEHER
29/06/2022 u 20:31 h
DAN portalDAN portal

Hrabre "Ajkule" imale napad za peterce, Španija je u polufinalu!

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Španije 7:6 u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

"Ajkule" su pružile fantastičan otpor favorizovanom rivalu, ali im je polufinale izmaklo.

Španci su bolje započeli meč i prvu četvrtinu dobili rezultatom 2:1. Uspjela je Crna Gora da se vrati i da poravna u drugom periodu na 2:2.

Ipak, "Furija" se opet uzdigla, stigla do 5:3, što je i bio rezultat na poluvremenu.

Imali su Španci u trećeoj četvrtini i plus tri, 6:3, ali je Crna Gora sa dva gola došla do 6:5, što je i bio rezultat pred poslednji kvartal.

Tu je viđena velika drama, Španija je otišla na 7:5, a onda Averka pogodio za 7:6.

Bogdan Đurđić je na dvadesetak sekundi prije kraja meča pogodio prečku i niej uspio da obezbijedio peterce.

Crna Gora će sada razigravati za plasman od petog do osmog mjesta, a pri rival je Srbija u petak od 19 i 30.

Španija će u polufinalu igrati protiv Hrvatske.

Izabranici Vladimira Gojkovića na neki način ostvarili su cilj, a svaki sledeći korak i pobjeda bili bi ogroman uspjeh.

"Ajkule" u ovaj meč ulaze sa manjim šansama jer je Španija zaista odlična selekcija i jedan od favorita na šampionatu.

Crna Gora je u osmini finala posle velike borbe savladala Japan 10:9.

Sa druge strane, Poanci su izborili direktan plasman među osma najboljih.

17. maj 2024 20:53