Rukometašice Crne Gore / - FOTO: RSCG
18/11/2022 u 19:17 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Crna Gora nije uspjela, Danska je u finalu EP!

Rukometašice Crne Gore poražene su od Danske u Ljubljani 27:23 u meču polufinala Evropskog prvenstva

Izabranice Bojane Popović tako nisu uspjele da se plasiraju u veliko finale i ponove uspjeh iz 2012. godine.

Nošene podrškom oko 2.000 navijača, naše rukometašice su sjajno započele meč. U jednom momentu su imale plus tri, 6:3.

Od tada kreće veliak ssrija Dankinja od 8:1. Zaigrale su mnogo jače u odbrani i konstantno podizale prednost, pa su na poluvremenu vodile 14.10.

Sjajno su "Lavice" započele drugo poluvrijeme u kome su napravile seriju 4:0 i poravnale na 14:14.

Ipak, Danska je uzvratila i serijom 5:1 stigla do 19:15. Od tada su Dankinje imale konstantno vođstvo.

Prišla je naša selekcija na minus tri u finišu, ali Danska je uspjela da ostane skoncentrisana i da do kraja zadrži prednost i dođe do konačne pobjede.

Danska će u finalu igrazi sa pobjednikom duela Norveška - Francuska.

Najefikasnije večeras u našoj selekciji bile su Itana Grbić i Đurđina Jauković sa po sedam golova, dok ej Jovanka Radičević postigla tri.

U selekciji Danske istakla se Ema Fris sa 10 golova, dok je Mie Hojlund dodala šest.

Najava

Definitivno, ovo će biti najvažniji meč u karijeri za veliku većinu naših rukometašica.

U crnogorskom nacionalnom timu ima i onih koje su već igrale ovakve mečeve, a jedna od njih je Jovanka Radičević.

- Nestrpljive smo, ima euforije, ali moramo da kontrolišemo emicije. Sjutra se bukvalno sve daje, život se daje, cijela karijera nam staje u 60 minuta. Vjerujem da smo spremne i hrabre, da ćemo pokazati najbolje izdanje. Danska je težak rival, ali ovakve utakmice se ‘igraju na jednoj nozi’, daćemo sve od sebe, to je sigurno - rekla je iskusna igračica.

Podsjetimo, Crna Gora se na krov Evrope popela 2012. godine.

11. maj 2024 10:26