
Nudila se Mađarska, revanš za poraz u "Morači" je izostao, ali je i bod veliki kao kao kuća - muška rukometna reprezentacija Crne Gore je remizirala protiv lidera grupe 2 u Tatabanji (29:29) i praktično oisgurala nastup na EHF Euru 2026 dva kola prije kraja.
Nagrađeni su "lavovi" za hrabru igru i za veliku borbu, jer se nisu predali na kada je Mađarska povela sa 26:21 u 45 minutu. Nisu odustali. Na kraju imali su šansu i da slave, dva napada za vođstvo pri rezultatu 29:29, ali je najprije Radojica Čepič šutirao od poda preko gola, dok je nakon ukradene lopte priliku imao i Bakić, ali je Palašič odbranio njegov šut. Potom je i Mađarska imala poslednji napad nakon tajm-auta, ali ga nije realizovala.
Na kraju po bod za obje selekcije kojim je Mađarska ostala na čelu, ali je i Crna Gora pokazala da i oslabljenom sastavu ima kvalitet da se nosi i sa ekipom koja je na poslednjem SP zauzela osmo mjesto.
Branko Vujović je potvrdio klasu i vukao ekipu, ali doprinos su dali svi. Za veliki bod u Tatabanji.
Crna Gora će kartu za sedmi uzastopni nastup na EP, a osmi u ostoriji imati priliku da ovjeri u maju protiv Finske i Slovačke.
Mađarska - Crna Gora 29:29 (17:14)
Multifunkcionalna dvorana. Gledalaca: 6.000. Sudije: Mikelić i Paradina (Hrvatska). Sedmerci: Mađarska 2 (1), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Mađarska 4, Crna Gora 6 minuta.
MAĐARSKA: Palašič (četiri odbrane), Bartuc (šest odbrana), Šipoš 1, Boka 3, Krakovski 5, Ligetvari, Đeri, Fazekaš 1, Banhidi 6, Sita 3, Bodo 2, Rošta, Lekai 2 (2), Onodi-Janoškuti 3, Hanus 1, Imre.
CRNA GORA: Matović (tri odbrane i sedmerac), Simić (šest odbrana), F. Vujović, Bakić 4, Dragašević, Čavor 5, Čepić 2, Ćorsović 3, B. Vujović 8, M. Radović, Kaluđerović, S. Vujović 1, Vujačić, L. Radović 6 (3), L. Vujović, Pelidija.
Коментари (0)
Оставите свој коментар