Karen Hačanov / EPA-EFE-FOTO: EPA/SEBASTIEN NOGIER
11/04/2024 u 14:36 h
D.M.D.M.

Hačanov eliminisao Madvedeva

Četvrti teniser svijeta završio nastup u Monte Karlu

Ruski teniser Danil Medvedev doživio je šokantan poraz u osmini finala na Mastersu u Monte Karlu.

Četvrti teniser svijeta, izgubio je od sunarodnika Karena Hačanova u dva seta 6:3, 7:5

Meč je otvorio sa četiri brejka, a ukupno peti, a treći u prvom setu dobio je Hačanov, poveo je 5:3 poslije najdužeg gema na meču.

Nakon toga je bez problema potvrdio brejk i svojim servisom stigao do prvog seta.

Drugi set je izgledao znatno drugačije, jer su teniseri do kraja seta bili prilično sigurni u servis gemovima.

Prvo je u devetom gemu morao da spasava brejk, da bi u sljedećem gemu mogao da oduzme servis protivniku.

Hačanov je kod rezultata 5:4 spasio brejk i set loptu, a u narednom gemu je napravio brejk poslije kojeg Medvedev nije mogao da se oporavi.

Eliminacija Medvedeva znači da bi, u teoriji, Janiku Sineru trebalo da bude lakše u polufinalu, dok je Novak Đoković u drugoj polovini žreba.

Grigor Dimitrov je bio bolji od Miomira Kecmanovića (6:4, 6:3).

Dalje je prošao Holger Rune.

Norvežanin je eliminisao Sumita Nagala iz Indije - 6:3, 3:6, 6:2.

Aleks De Minor je u australijskom okršaju pobijedio Alekseja Popirina (6:3, 6:4).

27. april 2024 00:14