16/01/2023 u 08:35 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Nadal se dobro oznojio protiv Britanca i prošao u drugo kolo AO

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Australijan opena

Aktuelni šampion Gren slema u Melburnu savladao je Britanca Džeka Drejpera sa 3:1, po setovima 7:5, 2:6, 6:4, 6:1.

Težak meč i opasnog protivnika ostavio je iza sebe Rafa. Odmah u prvom setu se vidjelo da će velika borba jer brejkova nije bilo sve do 12. gema kada je Rafa oduzeo servis rivali i sa 7:5 stigao do 1:0.

Mladi Britanac fantastično je odigrao drugi set u kome je dva puta oduzima servis Rafi u prvom i trećem gemu i sa laganih 6:2 stigao do 1:1.

Rafa je bio na ozbiljnom ispitu u trećem setu, Došao je Španac do brejka i poveo 3:1, zatim odservirao za 4:1, ali se Drejper vratio i brejkom, a zatim i dobrim servisom stigao do 4:4.

Kada je bilo najteže, u 10. gemu, Rafa je stogao do brejka i sa 6:4 stigao do 2:1.

Nadal je najbolje odigrao četvrti set iako je već u prvom gemu izgubio servis. Uzvratio je rivali istom mjerom već u sledećem, a onda i još dva puta za 3:1 i 5:1.

Španac se pomučio u sedmom gemu, Drejper je imao svoje prilike, ali je nakon velike borbe stigao do 6:1 i konačne pobjede.

Rafa će u drugom kolu igrati sa pobjednikom duela Dalibor Svrcina - Jošihito Nišioka.

18. septembar 2024 08:08