Elena Ribakina / EPA-EFE-FOTO: EPA/LUKAS COCH
16/01/2024 u 11:48 h
Dan PortalDan Portal

Ribakina bolja od Pliškove

Plasman u drugo kolo ostvarila i Ema Radukanu

Vicešampionka Austalijan opena Elena Ribakina slavila je na startu prvog kola protiv Karoline Pliškove sa 2:0, po setovima 7:6, 6:4. Pobjednica Vimbldona 2022. godine je do trijumfa stigla nakon nešto više od 90 minuta igre.

Naročito interesantan je bio prvi set, koji je riješen posle dramatičnog taj-brejka, serijom Kazahstanke. Čehinja je imala tri set lopte, koje joj nisu bile dovoljne – Ribakina je vezala pet poena i tako povela na ovom susretu. Ključni brejk u drugom setu napravila je i u trećem gemu I zakazala meč sa Ruskinjom Anom Blinkovom.

U drugo kolo je prošla i  Ema Radukanu, šampionka Ju-Es opena 2021, koja je rezultatom 6:3, 6:2 pobedila Amerikanku Šelbi Rodžers. Naredna rivalka biće joj Kineskinja Jafan Vang, čija je zemljakinja Ćinven Dženg takođe obezbijedila drugu rundu. Trenutno 15. na svijetu je bila bolja od Amerikanke Ešlin Kruger sa 3:6, 6:2, 6:3.

28. april 2024 06:31