19/08/2024 u 22:36 h
D.B.D.B.

Sabalenka ekspresno do titule u Sinsinatiju

Bjeloruskinja osvojila šesti pehar na turnirima masters kategorije

Arina Sabalenka dominantnom partijom došla je do trofeja na mastersu u Sinsinatiju. Treća teniserka svijeta savladala je Amerikanku Džesiku Pegulu 2:0(6:3, 7:5).

Bjeloruskinji je u prvom setu bio dovoljan brejk u četvrtom gemu za vođstvo 1:0. Sličan razvoj situacije bio je i u drugom setu, sve do rezultata 5:3, kada je domaća predstavnica unijela jedinu neizvjesnost sa dva uzastopna gema.

Ipak, nekoliko fantastičnih riterna u 11. gemu omogućili su Sabalenki drugu šansu da uz servis okonča duel. I iskoristila je za trijumf posle samo 76 minuta.

Pobjedom u finalu Sabalenka je napravila odličnu uvertiru pred početak Ju-Es open-a, a isto se može reći i za poraženu Pegulu, koja je nakon titule u Torontu bila blizu ,,duple krune" uoči posljednjeg Grend slem turnira sezone.

12. septembar 2024 05:29