Nedavno se udala, ali iako ima 45 godina penzija će još da pričeka - Amerikanka Venus Vilijams dobila je specijalnu pozivnicu organizatora Australijan opena za učešće na predstojećem prvom grend slemu sezone.
Na taj način Venus će postati najstarija učesnica u istoriji turnira, a do sada je vlasnica tog rekorda bila Japanka Kimiko Date koja je 2015. godine kada je igrala u Melburnu imala 44 godine i tri mjeseca.
- Radujem se povratku u Australiju i takmičenju u Melbunu. Imam toliko nevjerovatnih uspomena ovdje. Zahvalna sam na prilici da se vratim na mjesto koje je toliko značilo mojoj karijeri - rekla je Venus.
Sedmostruka grend slem šampionka posljednji meč odigrala je još u avgustu, na Ju-Es openu, kada je poražena u prvoj rundi od Čehinje Karoline Muhove - 3:6, 6:2, 6:1.
Venus Vilijams, koja je poslednji put igrala u Melburnu 2021. godine, dva puta je poražena u finalu tog turnira, 2003. i 2017. godine, oba puta od Serene. U Melburn Parku je do sada upisala 54 pobjede i 21 poraz.
