- Istraga će utvrditi ko je odgovoran u lancu, ko je donosio odluke i stavljao svoje pečate i potpise, ko je imao obavezu da kontroliše radove - rekao je Vesić u razgovoru za RTS.
Kako navodi, odgovornost će utvrditi Više javno tužilaštvo uz podršku Ministarstva.
- Nadstrešnica je vjerovatno u međuvremenu održavana, ali je neko procijenio da je ne treba rekonstruisati onda kada se rekonstruisala cijela stanica. Projekti su rađeni od 2019. godine, a idejno rešenje je pušteno u maju 2020. godine- rekao je Vesić.
Prema njegovim riječima, idejni projekat je usvojen u avgustu iste godine.
-Sama građevinska dozvola je izdata u oktobru 2021. godine. U tom procesu postoje oni koji procjenjuju samu statiku i oni daju predloge koji prolaze stručnu reviziju. Neko je na osnovu toga donio odluku da ta nadstrešnica u konstruktivnom smislu ne bude predmet rekonstrukcije- naveo je ministar.
Ističe da će odgovorni snositi krivičnu, ali i političku odgovornost.
-Kada je stanica puštena u funkciju, ona je predata Infrastrukturi željeznice Srbije na dalje upravljanje. Uvijek postoji neko preduzeće koje preuzima nekakve objekte na upravljanje- rekao je on.
Vesić je nagalasio da će resorno ministarstvo zahtijevati vanrednu kontrolu svih željezničkih stanica u zemlji.
Zbog urušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu u petak je poginulo 14 osoba, a teško povrijeđeno još tri.
U Srbiji je proglašen dan žalosti.