On je to rekao nakon obilaska radova na Dunavskoj magistrali, na pitanje novinara da li je zabrinut za Srbe na KiM.
- Ali radimo po tom pitanju i mislim da radimo dobar posao u takozvanoj međunarodnoj zajednici. Mislim da sve veći broj ljudi dobro razumije šta je to što se zbiva na Kosovu. I pomagaćemo ljudima - rekao je Vučić, prenosi RTS.
Dodao je da je porodica Janićijević iz sjevernog dijela Kosovske Mitrovice ostala bez krova na glavom, ali da će to država da riješi.
- Ali to su stvari koje se podrazumijevaju i ja neću o tome javno da govorim. Nećemo ostavljati naše Srbe bez krova na glavom, nećemo ih ostavljati bez nade i života u budućnosti - poručio je Vučić.
Na pitanje o odnosu međunarodne zajednice prema Prištini, Vučić je odgovorio da je to njihovo čedo, njihovo dijete.
- Ali, polako uspijevamo da se to mijenja - istakao je Vučić.
