Istakao јe da završetkom ramazanskog posta vjernik radošću dočekuje dane Bajrama, dane radosti i nade.
– Radujemo se Bajramu, jer je on simbol nagrade kojoj se sa nastrpljenjem nadamo. Radujemo se jer smo ramazanskim postom pobijedili sebe i svoj nefs, svoje prohtjeve i zahtjeve. Ramazan nas je obogatio sviješću o Bogu, naučili smo da budemo saosjećajni i darežljivi. Shvatili smo da samo iskrenim odnosom spram vjere možemo pobijediti moralne bolesti današnjeg društva. Spoznali smo istinske vrijednosti života na ovome svijetu – kazao јe reis Feјzić.
U baјramskoј poruci vјernicima osvrnuo se i na genocid nad dјecom i civilima Gaze.
– Poslanik islama Muhamed a.s. nas je podučio da se dova postača ne odbija. Prepuni nade i uvjereni u trijumf istine naše dove u ovim blagim danima su sa Gazom i Plaestinom. Genocid koji se događa nad djecom i civilima Gaze za nas je pouka i poruka. Naše misli i naše dove u ovim blagim danima su dove za mir u svijetu i red na Zemlji. Poštovani vjernici, radujmo se danima Bajrama, jer smo uspjeli savladati sve one destruktivne sile u nama. Provedimo dane Bajrama u radosti naših porodica. Sjetimo se u danima Bajrama naših rođaka i prijatelja, obiđimo bolesne i nemoćne, posjetimo mezarluke naših merhuma. I njima je Bajram, i oni se vesele i raduju. U svoje ime i u ime Islamske zajednice u Crnoj Gori, Bajram šerif mubarek olsun svim pripadinicima islama u našoj državi i dijaspori – baјramska јe poruka reisa IZCG u Crnoј Gori.
Vјernici islamske vјere danas slave Ramazanski bajram, jedan od dva najveća muslimanska praznika, koji dolazi nakon ramazanskog posta. Bajram se tradicionalno obilježava tri dana, a praznovanje ovog praznika počinje klanjanjem Bajram-namaza nedugo nakon zore, nakon koje slijedi kratka hutba (propovijed).
Tokom mјeseca Ramazana muslimani poste od neposrednog izlaska sunca (sabaha) do njegovog zalaska (akšama).
Post podrazumiјeva uzdržavanje od jela, pića, pušenja i seksualnih odnosa i predstavlja јedan od pet stubova islama, uz muslimansku izjavu vjere, svakodnevno obavljanje molitve, zekat i obavljanje hadža u Meki, ako je vjernik fizički i finansijski sposoban za to.