Dragan Damjanović / - FOTO: AGENCIJA ZA ZAšTITU KONKURENCIJE
16/02/2025 u 09:27 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Damjanović: Pod lupom veliki trgovinski lanci, ukoliko se ispostavi da su visoke cijene plod dogovora AZK će reagovati

Ako su visoke cijene u velikim trgovinskim lancima plod dogovora, a ne konkurentskog nadmetanja, Agencija za zaštitu konkurencije (AZK) će efikasnom primjenom zakona to odmah sankcionisati, baš kao što je to bio slučaj sa mobilnim operaterima, kojima zbog kartelskog dogovora prijeti višemilionska novčana kazna.

To je poručio predsjednik Savjeta AZK Dragan Damjanović.

Naglašava da sa velikom pažnjom analiziraju novonastalu situaciju izazvanu visokim cijenama.

- Pozivamo građane da, ukoliko posjeduju bilo kakvu informaciju koja potvrđuje da je u pitanju protivzakonit dogovor, odmah pošalju dokaze Agenciji - naveo je Damjanović.

Zbog tačnog informisanja javnosti, još jednom podsjeća da Agencija ne može određivati visinu cijene i marže.

- Niti ima status regulatora, ali ima veoma bitnu kontrolnu ulogu, koja štiti tržište od zloupotrebe dominatnog položaja i zabranjenih sporazuma.  Uzimajući u obzir činjenicu da smo na kraju dana svi samo obični građani, želimo da vjerujemo da je zaštita potrošača – zajednički cilj državnih institucija ali i svih učesnika na tržištu - poručuje je Damjanović.

Pavićević: Ako marketi ne snize cijene nastavljamo bojkot, neka se ne inate sa građanima

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Komentari (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Koji vic... Bar ova zakrpa ne može dobaciti ni do o*ucane krpare...

Mila Kasalica
Još nema objavljenih komentara

Ostavite svoj komentar

  1. Registrujte se ili prijavite na svoj nalog
22. mart 2025 14:21