Aleksandar Stijović  / - Aleksandar Stijović 
23/11/2021 u 20:42 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Stijović: Šljunak se i dalje eksploatiše, ali u manjoj mjeri, to je unosan posao

Ministar je rekao da privatna lica, njih oko 20, eksploatišu šljunak

Ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Aleksandar Stijović, gostujući na TV Vijesti, kazao je da se šljunak i dalje eksploatiše, ali u manjoj mjeri. 

 - To je jako unosan posao. Ljudi su pušteni godinama da se bave nelegalnim aktivnostima. Zloupotrebljavali su kontakte i pozicije, potpuno se upustili i bili su svjesni da krše zakon. Profit je izuzetno primamljiv - rekao je Stijović.

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede je rekao da privatna lica, njih oko 20, eksploatišu šljunak.

On je kazao da je u decembru 2020. zabranjena dalja eksploatacija šljunka jer se pojavila sumnja u vezu sa vodoizvorištem Bolje sestre.

- Izdašnost vodoizvorišta je pala sedam puta za 10 godina -  rekao je Stijović.

On je naveo da prema podacima koje posjeduje, kompanija Fab live nema nikakve papire za eksploataciju šljunka, kao i kompanija Montenegro petrol.

Stijović je komentarišući video koji je pušten tokom emisije kazao da se na njemu vide mašine kompanija Montenegro petrol na državnom zemljištu,

 - Nema nikakve dozvole, a vidite koliko ima opreme. Mašine voze po nekoliko desetina kubika šljunka. Jedan od tipičnih primjera nelegalne eksploatacije - rekao je Stijović.

On je kazao da je na lokaciji kod ušća Cijevne u Moraču bio posljednji put prije 10-ak dana sa premijerom Zdravkomk Krivokapićem.

 - Bio sam na toj lokaciji više od 20 puta. I dalje se dešavaju eksploatacije ali u manjoj mjeri - rekao je Stijović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Komentari (0)

Još nema objavljenih komentara

Ostavite svoj komentar

  1. Registrujte se ili prijavite na svoj nalog
05. april 2025 09:18