/ - FOTO: UPRAVA ZA SAOBRAćAJ
17/01/2026 u 10:18 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

(VIDEO) Uprava za saobraćaj: Izgrađeno i rekonstruisano oko 90 kilometara puteva širom Crne Gore

Uprava za saobraćaj Crne Gore tokom 2025. godine realizovala je i započela jedan od najintenzivnijih investicionih ciklusa u putnoj infrastrukturi. Izgrađeno je i rekonstruisano oko 90 kilometara magistralnih i regionalnih puteva širom države, saopšteno je iz tog Vladinog resora.

Kako su kazali, kroz završene projekte unaprijeđena je bezbjednost, protočnost i kvalitet saobraćaja na ključnim pravcima, uključujući rekonstrukciju magistralnih puteva Nikšić – Kuside, Rožaje – Špiljani, odnosno dionice Rožaje – Most Zeleni, te Slijepač Most - Ribarevnine - Berane, kao i izgradnju magistralnog puta Cetinje – Čevo, kojim je formirana funkcionalna obilaznica oko Cetinja i rasterećen gradski saobraćaj. Takođe, završen je i put Vrulja – Mijakovići. Značajni radovi realizovani su na sjeveru Crne Gore kroz adaptaciju i rekonstrukciju puteva Andrijevica – Mateševo preko Trešnjevika, kao i Slijepač Most – Pavino Polje – Trlica.

- Uprava za saobraćaj je tokom godine sanirala i više klizišta na kritičnim lokacijama Dobrakovo, Polica i Provalija, čime je uklonjen višegodišnji rizik po bezbjednost saobraćaja. Istovremeno, unaprijeđena je bezbjednost u tunelima ugradnjom nove rasvjete, uključujući tunel Mogren, dok je kroz investiciono presvlačenje obnovljen kolovoz na većem broju saobraćajnica širom Crne Gore. Posebna pažnja posvećena je i unapređenju saobraćajne signalizacije na 20 ključnih raskrsnica, kroz obnovu vertikalne i horizontalne signalizacije, postavljanje novih informativnih tabli i unapređenje sistema pasivne bezbjednosti- navodi se u saopštenju.

Paralelno sa završenim investicijama, kako dodaju, u 2025. godini započeti su radovi na nizu novih i strateških projekata.
- Među njima se izdvajaju izgradnja Bulevara Vojislavljevića u Podgorici, rekonstrukcija mosta na Đurđevića Tari, sanacija mosta Kruče na magistralnom putu Bar – Ulcinj, kao i rekonstrukcija puta Bioča – Petnjica i dionice Bijele Poljane – Riđani u Prijestonici Cetinje. Nastavljeni su i ranije započeti projekti na izgradnji Bulevara Tivat – Jaz, te puteva Zaborje – Jasenovo Polje i Kamenicki most – Krute- navode u saopštenju.

Realizacijom ovih projekata, zaključuju, Uprava za saobraćaj potvrđuje opredijeljenost ka dugoročnom razvoju saobraćajne infrastrukture, unapređenju bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju i jačanju regionalne povezanosti, sa jasnim ciljem – moderni, sigurni i funkcionalni putevi kao osnova ekonomskog razvoja, turizma i boljeg kvaliteta života građana.

Za izgradnju puteva 97 miliona, za obnovu 55

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
17. januar 2026 10:22