dusko golubovic / - SRDJAN BOLJEVIC
08/12/2025 u 14:46 h
Vojka DamjanovićVojka Damjanović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Golubović i ekipa pred sudom 26. decembra

Kontrola optužnice protiv nekadašnjeg službenika Agencije za nacionalnu bezbjednost Duška Golubovića i odbjeglog Sandera Stanaja, vlasnika Auto-centra “Rokšped”, koji se sumnjiče da su na čelu kriminalne grupe koja je u dužem vremenskom periodu švercovala cigarete, zakazana je za 26. decembar u Višem sudu u Podgorici, potvrdila je za Dan samostalna savjetnica za odnose sa javnošću Ivana Vukmirović.

Optužnicom Specijalnog državnog tužilaštva, osim Golubovića i Stanaja, obuhvaćeni su i bivši direktor "Rokšpeda" Prokopije Perić, vlasnik apoteke "Petanović" Andrija PetanovićMileta SimanićAdnan SukovićPredrag MadžgaljDejan Milić, Radoje Dakić, Ivan Turčinović, Vukota Vujošević, kao i odbjegli Stanajev brat NuoVeton BerišajĐoko Lješković i Abedin Pepić.

Reprodukovanjem Skaj poruka nastavljeno sudjenje odbjeglom Radoju Zviceru i ostalima: Odbrana spori validnost dokaza

Tužilaštvo sumnja  da su Golubović i Stanaj organizovali kriminalnu grupu, čiji su pripadnici postali ostali okrivljeni i druge nepoznate osobe, sa ciljem da se, tokom 2020. i 2021.godine, bavi krijumčarenjem neocarinjenih cigareta iz Slobodne zone Luke Bar.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
08. decembar 2025 14:47