/ - FOTO:UP
03/01/2026 u 09:54 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Nikšićka policija pronašla i oduzela 7.115 petardi i 30 komada vatrometa

Nikšićka policija je u sklopu akcije “Petarda” kontrolišući S.F. (26) pronašla i oduzela 7.115 raznih vrsta petardi i 30 komada vatrometa, saopšteno je iz Uprave policije.

- Policijski službenici su, naime, raspolažući operativnim saznanjima da S.F (26) iz Nikšića, radi ilegalne prodaje, posjeduje veću količinu pirotehničkih sredstava, izvršili kontrolu vozila u kojem se, na mjestu vozača, nalazilo ovo lice - navodi se u saopštenju.

Kako su kazali, u vozilu je tom prilikom pronađena pomenuta količina petardi i vatrometa, koja je od ove osobe i oduzeta.

Iz Uprave policije dodaju da je o događaju upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, koji će se o kvalifikaciji krivičnog djela izjasniti naknadno.

- Akciju "Petarda", usmjerenu na spečavanje nedozvoljene trgovine pirotehničkim sredstvima kao i na zloupotrebu ovih sredstava, Uprava policije sprovodi na nacionalnom nivou- zaključuje se u saopštenju.

Policija uputila apel roditeljima: Ne kupujte djeci petarde i vatromete

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Izdvojeno

17. januar 2026 15:57