/ - FOTO: SDT CG (ZAPLIJENJENE STVARI KRIMINALNE ORGANIZACIJE KOJA JE PLANIRALA DA UBIJE KATNIĆA)
03/03/2023 u 09:29 h
Željka BojanićŽeljka Bojanić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

PLANIRANJE UBISTVA KATNIĆA I ČAĐENOVIĆA: Generalni sud Ukrajine dostavio informacije o Đukiću i Tuzoviću

Sudija Zoran Radović je naredio da se odradi sudsko vještačenje optuženog kako bi se utvrdili navodi bolnice "Dobrota"

Pred podgoričkim Višim sudom danas je odgođen početak suđenja optuženima za planiranje likvidacija istaknutih predstavnika tužilaštva, sudsva i policije. 

Razlog odlaganja je dopis Specijalne bolnice "Dobrota" u kojem se navodi da je jedan od optuženih (čije ime portal Dan zbog etičkog kodeksa neće navesti, jer je u pitanju zdravstvena dijagnoza) smješten iz zatvorskog pritvora na sudsko odeljenje zbog psihičkog stanja, zbog čeka nije u stanju da prati sudski postupak.

(FOTO) Monstruozne poruke Đukića i članova klana: Raznijeću tužioca u 100 komada, sudiju uspavati šipkom po glavi

Sudija Zoran Radović je naredio da se odradi sudsko vještačenje optuženog kako bi se utvrdili navodi bolnice "Dobrota".

image
- FOTO: SDT CG (ZAPLIJENJENE STVARI KRIMINALNE ORGANIZACIJE KOJA JE PLANIRALA DA UBIJE KATNIĆA)

Takođe, sudija je saopštio da je Specijalno državno tužilaštvo dostavilo sudu spise koje je dobilo od Generalnog suda Ukrajine a vezane za optuženog Stefana Đukića i Emila Tuzovića, koji se nalaze u ukrajinskom zatvoru. Sudija je naredio prevođenje te dokumentacije.

(VIDEO) SDT: Đukić planirao da "ošega i zalivadi" Čađenovića i Katnića, a sutkinji da "polomi" kosti

image
- FOTO: SDT CG (ZAPLIJENJENE STVARI KRIMINALNE ORGANIZACIJE KOJA JE PLANIRALA DA UBIJE KATNIĆA)

Podsjećamo, Viši sud potvrdio je optužnicu protiv okrivljenih koji su planirali likvidaciju sada bivšeg glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića, specijalnog tužioca Saše Čađenovića. Prema optužnici, meta napada je trebala da bude i sudija podgoričkog Višeg suda Biljana Uskoković.

Prema navodima SDT-a, optužnica je podignuta protiv grupe koju su navodno  formirali Baranin Stefan Đukić i Podgoričanin Emil Tuzović s ciljem likvidacije više osoba.

(FOTO) Istraga protiv Đukića i grupe: Za smjenu Katnića i Čađenovića izvršnoj vlasti planirali dati milion eura

Osim Tuzovića i Đukića, optuženi su i Zoran Perović, Dušan Dudić, Milan Brajović, Nino Korać, Stefan Mićić, Aleksandar Raičević, Dušan Boljević, Albin R. Salić, Branko D. Pejanović, Haris Tuzović, Goran Milašinović i Bojan G. Lopičić.

image
- FOTO: SDT CG (ZAPLIJENJENE STVARI KRIMINALNE ORGANIZACIJE KOJA JE PLANIRALA DA UBIJE KATNIĆA)

-Cilj ove kriminalne organizacije je bio da za potrebe neidentifikovanih lica i za potrebe same kriminalne organizacije vrše likvidacije to jest ubistva i teška ubistva na teritoriji Crne Gore na štetu policijskih službenika, specijalnog tužioca S.Č i glavnog specijalnog tužioca M.K, ali i drugih lica, te da tako djeluju da se pripadnici te kriminalne organizacije, oslobode bilo koje krivične odgovornosti pred sudovima Crne Gore kroz nezakoniti uticaj na izvršnu vlast, a kroz prethodnu smjenu tužilaca koji ih optužuju i gone za krivična djela- navedeno je ranije  iz tužilaštva.

image
- FOTO: SDT CG (ZAPLIJENJENE STVARI KRIMINALNE ORGANIZACIJE KOJA JE PLANIRALA DA UBIJE KATNIĆA)

Dalje, prema sumnjama SDT-a, "u tu svrhu organizator okrivljeni Đ.S je samo za predmet koji se vodi protiv njega obezbijedio milion eura koje prema stanju stvari treba dati nosiocima izvršne vlasti – sudijama i tužiocima koji bi preuzeli vođenje predmeta"

image
- FOTO: SDT CG (ZAPLIJENJENE STVARI KRIMINALNE ORGANIZACIJE KOJA JE PLANIRALA DA UBIJE KATNIĆA)

-... a nakon smjene tužioca koji su ih optužili za najteža krivična djela, te upravo je u tom dijelu imajući u vidu poznanstva koja proističu iz komunikacija organizatora Đ.S, jasno uočeno da ovaj osumnjičeni kao i pripadnici njegove kriminalne organizacije ostvaruju uticaj na političku elitu u Crnoj Gori, a što je obilježe i biće krivičnog djela iz čl. 401a Krivičnog zakonika Crne Gore- saopštio je ranije specijalni tužilac Miroslav Turković.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
30. mart 2025 00:24