Ilustracija / - SHUTTERSTOCK
17/02/2026 u 13:29 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Podgorica: Uhapšen osumnjičeni za iskorišćavanje djece za pornografiju

Službenici Uprave policije podnijeli su krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici protiv državljanina Kosova M.M. koji se sumnjiči za krivično djelo iskorišćavanje djece za pornografiju.

- Preduzimajući kontinuirane aktivnosti u cilju suzbijanja krivičnih djela iz oblasti visokotehnološkog kriminala i identifikacije lica koja se dovode u vezu sa izvršenjem ove vrste djela, službenici Sektora za borbu protiv kriminala - Grupe za suzbijanje krivičnih djela visokotehnološkog kriminala su zajedno sa službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Centar", Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, sproveli aktivnosti iz svoje nadležnosti i podnijeli krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, protiv jedne osobe - kazala je policija.

Naime, za krivično djelo iskorišćavanje djece za pornografiju sumnjiči se M.M. (35) sa Kosova.

Pljevlja: Uhapšeno operativno interesantno lice koje je osuđeno na kaznu zatvora zbog razbojničke krađe

- On je, kako se sumnja, krivično djelo koje mu se stavlja na teret izvršio na način što je u dužem vremenskom periodu, u kontinuitetu, pribavljao i posjedovao fotografije pornografskog sadržaja na kojima se nalaze maloljetna lica - stoji u saopštenju UP.

Sa prikupljenim materijalnim dokazima i obavještenjima upoznat je nadležni državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, po čijem je nalogu M.M. uhapšen.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
17. februar 2026 13:47