Perišić / -DAN
16/05/2022 u 08:02 h
Vojka DamjanovićVojka Damjanović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Predmet stečajnog upravnika KAP-a Perišića pred sudijom Šofranac Nedović

Perišić se tereti da je protivpravnim iskorišćavanjem službenog položaja umanjio stečajnu masu preduzeća za 44,9 hiljada eura, a na teret mu se stavlja i krivično djelo prekoračenje granice službenog ovlašćenja

Nakon izbora sudije Vladimira Novovića na mjesto glavnog specijalnog tužioca, predmet stečajnog upravnika KAP-a Veselina Perišića dodijeljen je u rad novoizabranoj sudiji Višeg suda u Podgorici Ireni Šofranac Nedović. Perišić se tereti da je protivpravnim iskorišćavanjem službenog položaja umanjio stečajnu masu preduzeća za 44,9 hiljada eura tako što je 2014. godine dozvolio otkup stana naslednicima bivšeg radnika KAP-a, Ratka Babića, čime je stečajna masa preduzeća umanjena za navedeni iznos.

Njemu se na teret stavlja i krivično djelo prekoračenje granice službenog ovlašćenja.

U optužnici je navedeno da je Perišić naslednicima pokojnog Ratka Babića priznao izlučno pravo na izlučenje iz stečajne mase KAP-a, stana od 45,1 metar kvadratni na Starom aerodromu i omogućio zaključenje ugovora o njegovom otkupu po povoljnim uslovima.

Prema tvrdnjama tužilaštva, predmetni stan zakonski nije mogao biti kupljen u vrijeme stečaja, jer je Ratko Babić bio samo njegov korisnik, a pravo na otkup nije stekao za života.

U optužnici se navodi da je Perišić, protivno odluci Odbora direktora od aprila 2003. godine, u kojoj se navodi da je otkup stanova omogućen samo zaposlenima, a ne i njihovim naslednicima, omogućio sada pokojnoj Ani Babić zaključenje ugovora o otkupu.

Kako je objašnjeno, Ana Babić je zaključila ugovor o otkupu stana sa KAP-om 16. maja 2014. godine, po povoljnim uslovima, da bi ga nakon toga prodala za 46 hiljada eura.

– Na taj način je Perišić umanjio stečajnu masu KAP-a, te sada pokojnoj Ani Babić pribavio imovinsku korist od 44,9 hiljada eura, a u istom iznosu napravio šetetu stečajnim povjeriocima KAP-a – navodi se u optužnici.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
13. april 2025 23:30