
On je, prema saznanjima Pobjede, označen kao jedan od šefova kriminalne organizacije čijih je sedam članova uhapšeno u jučerašnjoj akciji Specijalnog policijskog odjeljenja.
Lisice na ruke stavljene su nekadašnjem direktoru „Rokšpeda” Prokopiju Periću, Adnanu Sukoviću, Mileti Simanić, Radoju Dakiću, Dejanu Miliću, Predragu Madžgalju i Ivanu Turčinoviću. Potražuju se Nuo i Sander Stanaj.
Golubović je uhapšen 9. maja 2025. godine zbog sumnje za pranje novca.
Istražitelji tvrde da su prikupili dokaze da je njegova porodica, tokom deset godina, stekla imovinu vrijednu više od milijun eura, uključujući luksuzna vozila i nekretnine u Crnoj Gori i inostranstvu.
Policija traga i za Andrijom Petanovićem, vlasnikom apoteke "Petanović", zbog sumnje da je učestvovao u švercu cigareta.
Golubović je bio dugogodišnji saradnik Zorana Lazovića, bivšeg pomoćnika direktora Uprave policije.
Petanović se, navodno, nalazi van Crne Gore zbog čega je izbjegao jučerašnje hapšenje po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva.
Periću, Simaniću, Miliću, Dakiću i Sukoviću sinoć je, nakon saslušanja u tužilaštvu, određeno zadržavanje do 72 sata.
Očekuje se da danas budu saslušani i Madžgalj i Turčinović.
Libertas je u oktobru 2023. godine objavio da Specijalno državno tužilaštvu istražuje odbjeglog Sandera Stanaja zbog sumnje da je prao novac i utajio poreze i doprinose.
Istraga je, piše u spisima predmeta u koje je Libertas imao uvid, pokrenuta zbog uplate 2,1 miliona eura na njegov bankovni račun.
Stanaj je uplatu pravdao tako što je rekao da taj novac potiče od isplatnih listića njegovog pokojnog oca Roka Stanaja kod NLB banke, od 2008. do 2010. godine.
Međutim, finansijskom istragom 11 članova porodice Stanaj, Sandera, njegovog oca Roka i supruge Violete, zatim Rafaele, Simona, Stefana, Đuste, Nua, Ljuba, Maje i Danijele, policija je, navodno, utvrdila da 2,1 milion eura, koje je Sander uplatio na svoj račun, nije novac njegovog oca.