
Stanišić Stefan osuđen je za ubistvo na mah u pokušaju i krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija na jedinstvenu kazna zatvora 11 jedanaest mjeseci. On je sklopio sporazum o priznanju krivice sa Višim državnim tužilaštvom, tužiteljkom Tatjanom Begović 4. oktobra 2021. godine.
Oštećeni u ovom slučaju je Boris Dragoslavić.
- Okrivljeni S. S. priznaje da je 04. marta 2021. godine, oko 10,30 časova, u Podgorici, u blizini ugostiteljskog objekta „M. L.“, prethodno doveden bez svoje krivice u jaku razdraženost teškim vrijeđanjem od strane oštećenog D. B., koji mu je prvo preko telefona uputio riječi: „Đe si p... jedna, dođi da se vidimo, prebiću te kad te uhvatim“ pa nakon dogovora da se nađu kod ugostiteljskog objekta, kada je oštećeni stigao na dogovoreno mjesto i nastavio sa uvredama i teškim vrijeđanjem okrivljenog govoreći: „p... jedna, danas ćeš da shvatiš ko je ko, bilo je dosta svega, zadaviću te, sad ćeš mi platiti, p... jedna ubiću te, nećeš ga živjet, sve ti j... živo i mrtvo, mrtav si, zapamti, nazoveš li S. još koji put ili joj pošalješ poruku mrtav si“ a zatim i potegao ruku ispod košulje simulirajući kao da ima oružje, okrivljeni postupajući na mah sa umišljajem pokušao da liši životaD. B.. Izvadio je pištolj marke „Sig Sauer“, kalibra 9 mm, koji pištolj je neovlašćeno nabavio i nosio i u pravcu oštećenog ispalio više hitaca od kojih su ga dva pogodila, nanoseći mu tešku tjelesnu povredu, da bi se okrivljeni nakon ispaljenih hitaca dao u bjekstvo- navedeno je sporazumom.
Čime je izvršio krivično djelo ubistvo na mah u pokušaju iz člana 145 u vezi člana 20 Krivičnog zakonika Crne Gore i krivično djelo – nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija iz člana 403 stav 1 Krivičnog zakonika Crne Gore.
Коментари (0)
Оставите свој коментар