Radoje Zvicer, foto detectivinfo / - Radoje Zvicer, foto detectivinfo
19/05/2022 u 21:58 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Suđenje Radoju Zviceru pred organima Srbije: Saslušavanje svjedoka i vještačenje rukopisa

Tužilaštvo Srbije istragom je utvrdilo da je vođa kotorskog "Kavačkog klana" šest puta tokom 2015.godine i 2016. godine koristio lažni srbijanski pasoš za prelazak granice

Suđenje osumnjičenom vođi "Kavačkog klana" Radoju Zviceru u Novom Sadu, povodom optužbi za navođenje na ovjeru neistinitog sadržaja i falsifikovanje isprave, biće nastavljeno 13. juna, zvanično je najavljeno iz novosadskog suda, prenosi portal RTCG.

Tada bi trebalo da budu saslušani svjedoci i da u međuvremenu vještak grafolog utvrdi ko je potpisao sporna dokumenta.

Tužilaštvo Srbije istragom je utvrdilo da je vođa kotorskog "Kavačkog klana" šest puta tokom 2015.godine i 2016. godine koristio lažni srbijanski pasoš za prelazak granice.

Zvicer je optužen da je uticao na policajca Milenka Đukića iz Temerina da mu pomogne i obezbijedi tuđa dokumenta i lažno boravište u Novom Sadu kako bi dobio ličnu kartu i pasoš na ime Slobodan Zec, tvrdi tužilaštvo. Đukić je, takođe, optužen i za to da je Zviceru omogućio da dođe do dokumenata.

Optuženi Đukić je negirao optužbe. Zviceru je, tvrdi tužilaštvo, u periodu od 2015. godine do 2017. godine Đukić nabavio izvod iz matične knjige rođenih na ime Slobodan Zec i prijavio ga na adresi kod svog komšije u Temerinu.

Vođi "Kavačkog klana" iz Kotora sudi se u odsustvu. On se trenutno nalazi u bjekstvu pošto su za njim i Srbija i Crna Gora raspisale međunarodne potjernice.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
28. mart 2025 22:23