Udes na putu Kolašin - Mateševo / - PATROLA CG
18/02/2026 u 18:58 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

U udesu na putu Kolašin - Mateševo učestvovalo službeno vozilo iz pratnje štićene osobe

Na putu od Kolašina prema Mateševu, u mjestu Skrbuša, u 16:40 časova, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva vozila.

Iz Uprave policije su saopštili da je uviđaj je u toku, na licu mjesta nalaze se državni tužilac, koji rukovodi uviđajem, policijski službenici, kao i vještak saobraćajne struke. Saobraćaj je obustavljen na ovoj dionici puta do okončanja uviđaja.

- Na osnovu do sada preduzetih radnji i prikupljenih saznanja, sumnja se da je do saobraćajne nezgode došlo kada je državljanin Ukrajine, koji je upravljao vozilom marke „BMW", krećući se regionalnim putem R-13 iz pravca Podgorice ka Kolašinu, na dijelu puta gdje se nalazi puna uzdužna, odnosno neisprekidana linija, iz za sada neutvrđenih razloga prešao u suprotnu kolovoznu traku i prednjim dijelom vozila ostvario kontakt sa prednjim dijelom službenog vozila iz pratnje – eskorta štićene ličnosti, koje se kretalo iz pravca Kolašina ka Podgorici - piše u saopštenju UP.

Kkao su kazali, u nezgodi je učestvovalo službeno vozilo marke „Mercedes", prvo vozilo iz pratnje štićene ličnosti, kojim je u momentu nezgode upravljao policijski službenik M.K. U vozilu su se nalazila još dva policijska službenika.

Sva tri policijska službenika zadobila su tjelesne povrede i ukazana im je ljekarska pomoć.

Drugim vozilom, marke „BMW", stranih registarskih oznaka, upravljao je V.S. (21) izUkrajine.

Napominjemo da se štićena ličnost nije nalazila u navedenom vozilu, već u drugom vozilu iz eskorta.

- Nakon okončanja uviđaja i preduzimanja svih zakonom propisanih mjera i radnji, Uprava policije će blagovremeno obavijestiti javnost o okolnostima ovog događaja - zaključeno je u saopštenju.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
18. februar 2026 18:58