Ilustracija / -UPRAVA POLICIJE
06/12/2025 u 10:40 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

UP: U toku je akcija protiv nelegalne eksploatacije šljunka, pojedinci da ne izazivaju paniku

Uprava policije saopštila je da se na teritoriji Podgorice sprovodi planska akcija “Šljunak”, sa ciljem kontrole osoba koje nelegalno eksploatišu i prevoze pijesak.

Oni su se oglasili "u cilju tačnog i objektivnog informisanja javnosti, a radi sprečavanja bilo kakvih manipulacija i zloupotreba putem saopštenja i objava na društvenim mrežama, te izazivanja panike među građanima od strane pojedinaca".

Kazali su da akciju sprovode shodno prioritetnim nacionalnim oblastima u suzbijanju ekološkog kriminala - otkivanja krivičnih djela i počinilaca vezano za nelegalnu eksploataciju pijeska, šljunka, kamena i uništavanja biodiverztiteta prirode.

- Apelujemo na lica koja objavljuju netačne informacije da se suzdrže od plasiranja takvih neprovjerenih informacija, a takođe apelujemo na medije da prethodno provjere tačnost informacija sa organima za sprovođenje zakona - piše u saopštenju.

Policija zabranila saobraćaj kamionima kroz Botun


Podsjećamo, lider DNP-a Milan Knežević pozivao je danas preko društvenih mreža stanovnike Zete da dođu u Botun jer prema njegovim riječima, policija sprema intervenciju u tom naselju. 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 10:46