Filip Adžić / - FOTO: SRđAN BOLJEVIć, DAN
30/07/2025 u 13:18 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Adžić: Većina partija vlasti će ubrzo “plakati” zbog zakona i odluka koje sami donose

Partije trenutne vlasti godinama su se navodno borile za slobodu govora, slobodu okupljanja, meritokratiju, profesionalizaciju, nezavisnost institucija i transparentnost. Dolaskom na vlast uradili su sve suprotno i nastavili loše prakse prethodnog režima, neke u negativnom smislu dodatno unaprijedili, istakao je Filip Adžić, funkcioner Građanskog pokreta URA.

Dodao je da su svojim djelovanjem pomenute partije pokazale da umjesto promjena žele biti samo puke zamjene.

On je naveo da vlast predloženim spornim Zakonom o ANB-u legalizuje uhođenje građana, za šta ističe da je bila jedna od najmračnijih praksi prethodnog režima zbog koje su neki čelnici ANB-a već procesuirani. 

Dodaje da predloženim spornim Zakonom o javnim okupljanjima vlast želi uskratiti građanima Ustavom zagarantovano pravo na slobodu okupljanja i time urušava sve postulate demokratije.

- Odluka Vlade da se službenici zapošljavaju bez javnog oglašavanja, bez kadrovskog plana i bez učešća Uprave za ljudske resurse otvorila je širom vrata za nepotizam, partijsko zapošljavanje i isključuje svaki vid meritokratije i profesionalizacije - naznačio je Adžić.

Adžić: Umjesto efikasne reakcije vlasti na krizu koju su stvorili, dobili smo ćutanje i izgovore

Navodi i da usvojeni Zakon o potvrđivanju Sporazuma sa UAE omogućava dobijanje poslova bez javnog nadmetanja i tendera, kao i ulazak kapitala čije vlasnike i porijeklo država neće moći provjeriti.

- Imajući u vidu da većinska Crna Gora ne dijeli ni približne vrijednosti koje promoviše aktuelna većina poput kockarske ekonomije, rasprodaje državne imovine, neprestanog zaduživanja, veličanja ratnih zločinaca i saradnika fašista i nacista, sluganstva drugim državama, onda je jasno da će uskoro, a najkasnije za dvije godine većina partija vlasti "plakati" zbog zakona i odluka koje sami donose - zaključio je Adžić.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Izdvojeno

05. decembar 2025 20:28