
Na današnji dan navršava se 77 godina od strijeljanja crnogorske omladine u selu Lazine kraj Danilovgrada, saopštio je član GO i OO SDP Danilovgrad Alek Barović.
On je naglasio da je ovaj zločin još više monstruozan zbog toga što se desio u momentima kada je ishod rata bio na vidiku, samo četiri i po mjeseca prije oslobođenja Crne Gore, a brutalnost i bezobzirnost mu dodaje to što su ga izvršili kosićki i kosovoluški četnici, predvođeni Jakovom Jovovićem nad svojim komšijama, rođacima i do juče prijateljima, od kojih su rijetki bili zagazili u drugu polovinu dvadesetih godina.
– Ovim strijeljanjem bili su šokirani i nacisti, pa tako potpukovnik Frišling u depeši upućenoj Jovoviću samo dva dana kasnije, moli da se sa strijeljanjima hitno prekine – navodi Barović.
Kako je dodao, bjelopavlićka omladina zapalila je luču slobode i dala primjer kako se ponosno staje pred streljački vod.
– Ali i kako se protiv ideologije mraka bori, te su zapalili vječnu zublju slobodarstva i predali je nama, kako bi osvijetlili crnogorske puteve jednom opet kad mrak zaprijeti da ovu hiljadugodišnju zemlju proguta. Luča antifašizma je jača od bilo kojeg mraka, a Lazine se više nikad više nikome ne smiju ponoviti. Neka im je vječna slava i hvala – poručio je Barović.
Коментари (0)
Оставите свој коментар