Ivan Cankar / - DPS
18/10/2021 u 10:52 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Cankar: Institucionalni teror i nipodaštavanje građana prekinuti vanrednim izborima

Vlada, koja se služi spinovanjima i klevetama zbog diskreditacije političkih neistomišljenika, ne birajući sredstva što je vid eklatantnog populizma, ne zaslužuje da opstane, kaže Cankar

Jasno je da trenutnim stanjem u državi niko nije zadovoljan, ni politički subjekti, a ni građani Crne Gore, zbog čega su neizbježni vanredni parlamentarni izbori uslovljeni sveopštim nezadovoljstvom i svakodnevnim produbljivanjem političke, društvene i ekonomske krize, kaže Anton Cankar, potpredsjednik Savjeta mladih DPS Crne Gore.

- Vlada, koja se služi spinovanjima i klevetama zbog diskreditacije političkih neistomišljenika, ne birajući sredstva što je vid eklatantnog populizma, ne zaslužuje da opstane. Ne zaboravlja ni građane drugačijeg političkog opredjeljenja i sve svaljuje na leđa građana koji iskazuju nezadovoljstvo protiv institucionalnog terora i protiv nipodaštavanja - navodi Cankar u saopštenju.

Kaže da bi najavljena nova rekonstrukcija Vlade, nova ekspertiza, bila pogubna, jer ovaj nakaradni pokušaj vođenja države razotkrio je “eksperte” i objelodanio njihovu nesposobnost, neznavenost i neumijeće.

- Dodatno zabrinjava činjenica da se težnje da se Crna Gora uvede u neki Srbiji nedosanjan ,,svet’’ u međunarodnim krugovima ne shvataju dovoljno ozbiljno, uprkos jasnim dokazima u vidu nedvosmisleno preduzetih aktivnosti koje ugrožavaju građanski sklad.

Veoma opasna politika zvaničnog Beograda vezuje se za neke mitove i anhrone ideologije koje su davno poražene, najviše istinom da su svoj narod žrtvovale za svoje velikodržavne projekte i ideje - kaže Cankar.

Ističe da pokušaj da se ospori pravo na identitet i da se obezbijedi trijumf iskrivljenih nauma pojedinih političkih nomenklatura ne može biti ostvaren, s obzirom na to da će sve velikodržavne ideje na Balkanu, u najvećem dijelu, biti poražene ulaskom Crne Gore u Evropsku uniju.

- Jasno je da sva dešavanja koja pogađaju Crnu Goru imaju za cilj usporavanje tog procesa koji bi zasigurno dodatno osigurao stabilnost regiona i mogućnost njegovog perspektivnijeg razvoja.

Iz sagledavanja ove šire slike trenutno poražavajućeg stanja na društveno-političkoj sceni, proizilazi zaključak da jedino izvjesno rješenje bilo bi priznanje realnosti vremena u kojem živimo - da (na)učimo da poštujemo različitosti i da intencije budu da se osnažuju prijateljski odnosi svih u regionu zarad kreiranja budućnosti generacija koje tek dolaze - piše u saopštenju.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог

Izdvojeno

25. mart 2025 11:13