/ - DPS
06/05/2022 u 11:10 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

DPS: Povratkom na poziciju odlučivanja počela sanacija štete koju je prethodna vlast ostavila

Odluke Krivokapićeve vlade i bivše parlamentarne većine, obilovale su ignorantskim stavom prema brojnim preporukama naših međunarodnih partnera, navode iz DPS-a

Klub poslanika DPS saopštio je da povratkom DPS-a na poziciju odlučivanja počela sanacija štete koje je prethodna vlast ostavila za sobom.

- Nakon perioda stagnacije, blokade sistema i godinu i po dana političke nestabilnosti uzrokovane krizom koju je stvorila nesposobna Vlada i partitokratija parlamentarne većine, Crna Gora je juče konačno krenula dalje. Politika koju reprezentuje DPS sa pozicije vlasti, odnosno dijela parlamentarne većine, racionalnim i mudrim odlukama otpočela je proces saniranja šteta koje je prethodna vlast ostavila za sobom. Podsjetimo odluke Krivokapićeve vlade i bivše parlamentarne većine, obilovale su ignorantskim stavom prema brojnim preporukama naših međunarodnih partnera, od poziva i odluka Evropske komisije, preko mišljenja Venecijanske komisije prilikom usvajanja tužilačkih zakona, pa sve do dugotrajnog odbijanja i prolongiranja usaglašavanja spoljne politike sa zvaničnom politikom EU, kada je u pitanju uvođenje sankcija Rusiji povodom agresije na Ukrajinu-navode iz DPS-a.

Kako su pojasnili, jučerašnjim usvajanjem izmjena Zakona o lokalnoj samoupravi uvažene su preporuke koje stoje u izvještajima OEBS i ODIHR koje su se odnosile na objedinjavanje izbora.

- Drugi važan korak je izglasavanje smanjenja akcize na gorivo i niži PDV čime će se u značajnoj mjeri uticati na ublažavanje efekta krize i pomoći građanima i privredi. Ovim racionalnim odlukama definitivno je otpočeo put vraćanja uloge države, kao servisa za potrebe građana ali i nastavak implementacije preporuka i mišljenja naših međunarodnih partnera, što predstavlja dobru osnovu za uspješan nastavak pregovaračkog procesa i vraćanje Crne Gore na evropski kolosjek.  Izglasavanjem manjinske vlade i vraćanjem na poziciju odlučivanja, DPS neće propustiti šansu da Crnu Goru vrati na siguran evropski put ali i učini sve kako bi došlo do poboljšanja kvaliteta života naših sugrađana, sa posebnim akcentom na sanaciju posrnule ekonomije- istakli su oni.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
02. april 2025 09:13