ANDRIJA MANDIĆ / - FOTO: SKUPŠTINA
17/04/2025 u 09:19 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Mandić čestitao Macutu izbor za premijera: Crnu Goru i Srbiju vežu duboke i bratske veze

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitku Đuru Macutu povodom njegovog izbora za predsjednika Vlade Srbije, kao i izbora članova novoizabrane Vlade, uz želje za uspješno obavljanje odgovornih dužnosti.

U čestitki se navodi da Crnu Goru i Srbiju vežu duboke i bratske veze, utemeljene na zajedničkoj istoriji, kulturi i jeziku.

- Naše dvije zemlje su gotovo čitav vijek živjele u zajedničkoj državi, a i danas dijele mnogo toga što nas čini najbližima na ovim prostorima - istakao je Mandić.

On je izrazio uvjerenje da će izbor Đura Macuta za predsjednika Vlade doprinijeti daljem unapređenju saradnje između Crne Gore i Srbije, „na dobrobit naših građana i u duhu bratstva, prijateljstva, povjerenja i međusobnog uvažavanja".

Na kraju, Mandić je poželio novom premijeru Srbije dobro zdravlje, istrajnost i mudrost u obavljanju odgovorne funkcije u vremenima koja zahtijevaju odlučnost i posvećenost.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
03. decembar 2025 01:57