SA SASTANKA / - FOTO: SKUPšTINA
28/01/2025 u 15:46 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Mandić sa Šarecom: Kroz dijalog pronaći rješenje za aktuelnu situaciju u Parlamentu

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić razgovarao je danas sa članom Evropskog parlamenta (EP) i stalnim izvjestiocem za Crnu Goru Marjanom Šarecom i tom prilikom kazao da želi kroz dijalog da pronađu rješenje za aktuelnu situaciju u Skupštini.

Mandić je rekao da želi da kroz dijalog nađu rješenje koje bi bilo korisno za naše građane, koji najviše trpe zbog neusvajanja budžeta.

- Podsjetiću da je budžetom za ovu godinu predviđeno da preko 80 hiljada penzionera dobije uvećane penzije, da preko pet hiljada penzionera čeka uvećanje penzija nakon usvajanja Zakona o srazmjernim penzijama, da dvije hiljade pripadnika Vojske čeka obećano povećanje - izjavio je Mandić.

Milatović pozvao na dijalog: Spreman sam da preuzmem ulogu medijatora

Šarec je poručio kako želi da se evropski put Crne Gore nastavi i da se poglavlja zatvaraju.

- Moje je da pomognem da Crna Gora uđe u Evropsku uniju i to je moja najiskrenija želja - kazao je Šarec.

Mandić i Šarec razgovarali su i o izbornim zakonima, a složili su se da, kako se navodi, u okviru izborne reforme, lokalne izbore treba organizovati u jednom danu.

 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Svugdje u normalnom svijetu svako se ohrabruje da besplatno kupi sve sto je na zemlji a regularno drvosjece
Masinama pokupe na gomile otpatke da se uklone da se nebi stvarali I razmnozavali potkornjaci I druge vrste insekata koji mogu da...

Svugdje u normalnom svijetu svako se ohrabruje da besplatno kupi sve sto je na zemlji a regularno drvosjece
Masinama pokupe na gomile otpatke da se uklone da se nebi stvarali I razmnozavali potkornjaci I druge vrste insekata koji mogu da devastiraju sume!
Nazalost niko u Crnoj Gori od ministara I drugih odgovornih jos nije odgovarao krivicno I osudjen na robiju zbog pogresnih odluka!

Учитај више
Jovan
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
22. mart 2025 07:25