
Na društvenim mrežama pojavio se još jedan snimak navodne kupovine glasova u Ulcinju, a kako tvrde pojedini korisnici Fejsbuka, ovog puta je objavljen u potpunosti.
Audio snimak je na albanskom, a traje 11 i po minuta.
Podsjetimo, juče je na mrežama osvanuo audio-snimak, navodnog razgovora predsjednika GP URA Dritana Abazovića, nosioca liste i kandidata za predsjednika Opštine Ulcinj koalicije "Za novi početak" Omera Bajraktarija, predsjednika Demokratske partije Fatmira Đeke, izvjesnog Ahmetija i N.N. osobe koji na albanskom jeziku, navodno, govore o kupovini glasova.
Audio-snimak:
Nosilac liste i kandidat za predsjednika Opštine Ulcinj koalicije "Za novi početak" Omer Bajraktari saopštio je da "osuđuje sramne montaže iz kuhinje aktuelne ulcinjske vlasti i pozvao nadležne državne organe da utvrde ko govori istinu".
Oglasio se i lider URA Dritan Abazović koji je najavio tužbe protiv NN osoba koje su montirale snimak.
U Specijalnom državnom tužilaštvu su od ranije formirani spisi predmeta povodom događaja u vezi navodnih zloupotreba koje su povezane sa održavanjem lokalnih izbora u Ulcinju.
- Objavljeni snimak će takođe biti ispitan u kontekstu eventualnog postojanja krivičnog djela iz nadležnosti Specijalnog državnog tužilaštva - saopštili su iz SDT-a.
Sve ovo se dešava uoči ponavljanja glasanja na biračkom mjestu broj pet koje će se održati sjutra.
Inače, na izborima održanim 27. marta koalicija okupljenaa oko GP URA osvojila je 14 mandata, DPS – BS i DUA – DS po šest, Forca pet, Demokrate dva mandata. Ulcinjski parlament ima 33 odbornika.
Коментари (1)
Оставите свој коментар