Iz Skupštine Crne Gore saopšteno je da je uspostavljeno strateško partnerstvo sa Knesetom Izraela, čiji je cilj modernizacija parlamentarnog rada i jačanje saradnje sa tehnološki najnaprednijim parlamentarnim institucijama.
- U okviru zvanične posjete, generalni sekretar Skupštine Crne Gore Boban Stanišić potpisao je memorandum o saradnji sa generalnim direktorom Kneseta Edrijem Mosheom - kaže se u saopštenju.
Navodi se da su memorandumom definisani modaliteti saradnje parlamentarnih službi u oblastima zajedničkog interesovanja.
- Poput sajber bezbjednosti, vještačke inteligencije, inovacija, transparentnosti parlamentarnih procedura i prakse, kao i budžetske autonomije parlamenata - precizirali su iz Skupštine.
Kako su kazali, Stanišić se tokom posjete sastao i sa generalnim sekretarom Kneseta Danom Marzukom.
- Teme razgovora bile su parlamentarne procedure i organizacija rada, razmjena iskustava i najboljih praksi u funkcionisanju zakonodavnog procesa, kao i mehanizmi za jačanje administrativnih kapaciteta - navodi se u saopštenju.
Na sastanku su, kako su naveli iz Skupštine, dogovorene konkretne aktivnosti saradnje za narednu godinu, uključujući razmjenu članova parlamentarne administracije.
- Delegacija Skupštine Crne Gore, na čelu sa Stanišićem, prisustvovala je i plenarnom zasijedanju Kneseta, gdje ih je zvanično pozdravio predsjednik Kneseta Amir Ohana - dodaje se u saopštenju.
